بنر فاطمیه و شهادت حضرت زهرا

- 866 فایل
  • مرتب سازی بر اساس:
  • جدیدترین پربازدیدترین بیشترین دانلود
 • وضعیت دانلود
 • نوع دانلود
 • نوع فایل
 • فرمت
 • مد
 • رزولوشن
 • ابعاد

بنر فاطمیه یکی از المان های گرافیکی است که در دهه فاطمیه بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. بنا بر ارادتی که ایرانیان به خدمت حضرت فاطمه زهرا دارند، استفاده از این المان های گرافیکی به منظور عرض تسلیت در کوچه و خیابان های شهر مرسوم است. اما اگر شما خواستار یک بنر شهادت حضرت زهرا هستید که بتواند پیام مناسبی را منتقل کند و زیبایی بصری مناسبی داشته باشد باید از کمی با چرایی ایام فاطمیه آشنا باشید تا بتوانید یک بنر ایام فاطمیه مناسب بسازید. فاطمه زهرا (س)، دختر پیامبر اسلام (ص) و حضرت خدیجه (س) و همسر امام علی (ع) است. ایشان یکی از چهارده معصوم (ع) و از برترین زنان تاریخ اسلام هستند. شهادت حضرت زهرا (س) در سوم جمادی الثانی سال یازدهم هجری قمری اتفاق افتاد و این واقعه یکی از غم انگیزترین وقایع تاریخ اسلام است. دلایل مختلفی برای برگزاری ایام فاطمیه به مدت 10 روز وجود دارد. یکی از این دلایل، اختلاف در تاریخ شهادت حضرت زهرا (س) است. در روایات شیعه، دو تاریخ برای شهادت حضرت زهرا (س) ذکر شده است.

 • هفتاد و پنج روز بعد از رحلت پیامبر اسلام (ص): این روایت، مشهورتر است و به روایت «فاطمیه اول» معروف است.
 • نود و پنج روز بعد از رحلت پیامبر اسلام (ص): این روایت، کمتر مشهور است و به روایت «فاطمیه دوم» معروف است.

گرامیداشت یاد و خاطره حضرت زهرا

یکی دیگر از دلایل برگزاری ایام فاطمیه به مدت 10 روز، این است که شیعیان می خواهند به این ترتیب، یاد و خاطره حضرت زهرا (س) را به مدت طولانی‌تری گرامی بدارند. حضرت زهرا (س)، یکی از شخصیت‌های برجسته تاریخ اسلام هستند و نقش مهمی در گسترش اسلام و تربیت نسل اول شیعیان داشتند. شهادت ایشان نیز یکی از وقایع مهم تاریخ اسلام است که پیامدهای زیادی در پی داشت. حال که با دلایل برگزاری ایام فاطمیه آشنا شدید، می‌توانید طرح مناسب‌تری را طراحی کنید. شما می توانید بنر فاطمیه و پوستر خام فاطمیه را از Tarh.ir دانلود کنید و از المان‌های مختلفی که برای این ایام وجود دارند استفاده کنید و طرح بنر فاطمیه خود را شخصی سازی کنید.

بنر فاطمیه

بنر فاطمیه و بنر شهادت حضرت زهرا، طرح هایی گرافیکی هستند که به مناسبت ایام فاطمیه طراحی و استفاده می شوند. این بنرها معمولاً حاوی تصاویر و متن هایی در مورد حضرت زهرا (س) و شهادت ایشان هستند. بنر فاطمیه و بنر شهادت حضرت زهرا، در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. برخی از این انواع عبارتند از:

بنر خام فاطمیه

این نوع بنر، طرحی آماده است که می توان آن را با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی ویرایش و شخصی سازی کرد. توجه داشته باشید که بنر های خام، بنر هایی هستند که شما با نرم افزارهایی مانند فوتوشاپ قادر به ویرایش انها هستید.

پوستر خام فاطمیه

این نوع بنر، مشابه بنر خام فاطمیه است، با این تفاوت که از اندازه کوچکتری برخوردار است و معمولاً برای نصب بر دیوار یا ارائه به افراد استفاده می‌شوند. پوستر های فاطمیه می توانند شامل تصاویر و نوشته‌هایی از گفته‌های حضرت زهرا باشند تا ضمن جلوه بصری پیامی مناسب را منتقل کنند.

بنر ایام فاطمیه

بنر ایام فاطمیه معمولا از چندی پیش از از ایام فاطمیه به منظور اطلاع رسانی برای نزدیک شدن به این ایام و همچنین اطلاع رسانی از برنامه های پیش رو برای دهه فاطمیه استفاده می‌شود. بنر ایام فاطمیه معمولا در سطح شهر نصب می‌شود تا عموم مردم آن را مشاهده نمایند و فضا برای برگزاری هرچه مناسب‌تر ایام فاطمیه آماده شود.

طرح لایه باز فاطمیه

طرح های لایه باز فاطمیه، طرح هایی هستند که المان به المان آنها قابل ویرایش و شخصی سازی هستند. این طرح ها در ابعاد مناسب بنر ایجاد شده‌اند و شما می‌توانید یک شخصی سازی کامل روی آنها انجام داده و طرح بنر فاطمیه خود را ایجاد کنید.

طرح بنر فاطمیه

طرح بنر فاطمیه می‌تواند به صورت لایه باز یا به صورت آماده وجود داشته باشد. اگر از میان طرح های بنر فاطمیه طرحی را پیدا کردید که مطابق با نیاز شما بود و تغییری در آن نیاز نبود به انجام برسد می‌توانید از آن به صورت آماده استفاده کنید و دیگر زمانی برای شخصی سازی طرح بنر فاطمیه خود صرف نکنید.

بنر شهادت حضرت فاطمه

این نوع بنر، حاوی متن تسلیت و تصاویر و متن هایی در مورد شهادت حضرت فاطمه (س) است. بسیاری از این بنر ها قابلیت دانلود به صورت رایگان را دارند و برخی دیگر نیاز به تهیه اشتراک دارند. در صورتی که از میان طرح های رایگان برای بنر شهادت حضرت فاطمه ، طرحی پیدا نکردید می توانید با تهیه اشتراک به هزاران طرح دسترسی پیدا کنید تا به طور حتم نیازتان برطرف گردد.

پوستر فاطمیه لایه باز

پوستر های فاطمیه همانطور که گفته شد کوچکتر از بنر های فاطمیه هستند. این پوستر ها برای پخش میان عموم استفاده می‌شوند و یا در سطح شهر روی دیوارها چسبانده می‌شوند. برای طراحی پوستر فاطمیه لایه باز از نرم افزار های گرافیکی مانند فوتوشاپ استفاده شده است و شما نیز می توانید با استفاده از همین نرم افزار اقدام به ویرایش این طرح ها نمایید. توجه داشته باشید که ویرایش و شخصی سازی پوستر فاطمیه تنها در صورتی امکان پذیر است که شما یک پوستر فاطمیه لایه باز دانلود کرده باشید.

طرح پوستر ایام فاطمیه

برای داشتن یک طرح پوستر ایام فاطمیه کافی است در این صفحه جستجو کنید و از میان هزاران طرح، طرح مورد نظر خود را پیدا کنید. وبسایت طرح دات آی آر مرجع دانلود طرح پوستر ایام فاطمیه و بنر های ایام فاطمیه است و شما حتما می‌توانید طرح پوستر مد نظرتان را از میان صدها طرح موجود پیدا کنید.

بنر لایه باز فاطمیه

این نوع بنر، مشابه طرح لایه باز فاطمیه است، با این تفاوت که از اندازه بزرگتری برخوردار است و معمولاً برای نصب در مکان های عمومی استفاده می‌شود.

بنر دهه فاطمیه

همانطور که عنوان کردیم، 10 روز مراسم برای شهادت حضرت زهرا برگزار می شود و این 10 روز به عنوان دهه فاطمیه مطرح است. بنر دهه فاطمیه می‌تواند شامل برنامه‌های قابل برگزاری در این ده روز باشد و همچنین می تواند بیانگر دلیل وجود دهه فاطمیه باشد.

دانلود بنر ایام فاطمیه

طرح های لایه باز بنر فاطمیه و بنر شهادت حضرت زهرادر Tarh.ir قابل دسترسی هستند. شما می توانید به صورت رایگان به دانلود بنر فاطمیه و بنر شهادت حضرت زهرا بپردازید و در صورتی که از میان طرح های رایگان نتوانستید طرح مد نظر خود را پیدا کنید، اقدام به خرید اشتراک و دسترسی نامحدود به تمامی فایل های سایت طرح دات آی آر داشته باشید.

فواید استفاده از بنر فاطمیه و بنر شهادت حضرت زهرا

استفاده از بنر فاطمیه و بنر شهادت حضرت زهرا، مزایای مختلفی دارد. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترویج فرهنگ فاطمی
 • ایجاد فضای معنوی
 • تقویت روحیه عزاداری

در ادامه، به برخی از نکات مهم در طراحی بنر فاطمیه و بنر شهادت حضرت زهرا اشاره می شود:

 • استفاده از تصاویر و متن مناسب: تصاویر و متن‌های استفاده شده در بنر باید متناسب با ایام فاطمیه باشد.
 • رعایت اصول طراحی گرافیکی: بنر باید با رعایت اصول طراحی گرافیکی طراحی شود تا از نظر زیبایی و خوانایی، مناسب باشد. تمامی طرح های موجود در Tarh.ir این ویژگی را دارند و به درستی با اصول استاندارد طراحی شده‌اند.
 • استفاده از رنگ‌ مناسب: رنگ‌های استفاده شده در بنر باید متناسب با ایام فاطمیه باشد. در تمامی طرح های بنر و پوستر فاطمیه موجود در این صفحه، رنگ شناسی متناسب با این ایام انجام شده و اصول رنگ شناسی در طراحی طرح های فاطمیه به کار رفته است.
 • استفاده از فونت‌ مناسب: فونت‌های استفاده شده در بنر باید خوانا و قابل تشخیص باشد. توجه داشته باشید که یک بنر فاطمیه ممکن است از فاصله‌ای دور در دید مخاطب قرار گیرد به همین دلیل باید فونتی را انتخاب کنید که قابل مشاهده از فاصله‌های نسبتا دور نیز باشد.
 • استفاده از اندازه مناسب: اندازه بنر باید متناسب با مکانی که قرار است نصب شود. توجه داشته باشید که بنر فاطمیه برای اندازه‌های بزرگ و پوستر فاطمیه برای اندازه های کوچکتر استفاده می‌شوند.

در برگزاری ایام فاطمیه، نکات مهمی باید رعایت شود. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رعایت ادب و احترام نسبت به حضرت زهرا (س): شیعیان باید در برگزاری مراسم ایام فاطمیه، ادب و احترام نسبت به حضرت زهرا (س) را رعایت کنند. بخشی از این ادای احترام و ادب با نصب بنر و پوستر های فاطمیه انجام می‌گیرد.
 • پرهیز از افراط و تفریط: شیعیان باید در برگزاری مراسم ایام فاطمیه، از افراط و تفریط پرهیز کنند.
 • ترویج فرهنگ فاطمی: شیعیان باید در برگزاری مراسم ایام فاطمیه، به ترویج فرهنگ فاطمی و آشنایی مردم با سیره و زندگی حضرت زهرا (س) کمک کنند و سعی کنند در پوستر و بنر شهادت حضرت زهرا ضمن عرض تسلیت مطالب درستی را منتقل نمایند.

 

پلاکارد حادثه تروریستی راسک و شهادت حضرت زهرا جهت چاپ بنر تسلیت حادثه تروریستی راسک

طرح لایه باز

پلاکارد حادثه تروریستی راسک و شهادت حضرت زهرا با خوشنویسی السلام علیک یا فاطمه الزهرا

طرح لایه باز بنر جایگاه شهادت حضرت فاطمه شامل خوشنویسی یا فاطمه الزهرا جهت چاپ بنر جایگاه شهادت حضرت زهرا

طرح لایه باز

طرح لایه باز بنر جایگاه شهادت حضرت فاطمه با خوشنویسی یا فاطمه الزهرا

طرح بنر جایگاه فاطمیه شامل خوشنویسی یا مولاتی یا فاطمه الزهرا جهت چاپ بنر جایگاه شهادت حضرت زهرا

طرح لایه باز

طرح بنر جایگاه فاطمیه با تایپوگرافی یا مولاتی یا فاطمه الزهرا

طرح بنر پشت منبری شهادت حضرت فاطمه شامل خوشنویسی یا فاطمه الزهرا جهت چاپ بنر جایگاه شهادت حضرت زهرا

طرح لایه باز

طرح بنر پشت منبری شهادت حضرت فاطمه با تایپوگرافی یا فاطمه الزهرا

طرح لایه باز بنر شهادت حضرت فاطمه شامل خوشنویسی یا فاطمه الزهرا جهت چاپ بنر جایگاه شهادت حضرت زهرا

طرح لایه باز

طرح لایه باز بنر شهادت حضرت فاطمه با خوشنویسی یا فاطمه الزهرا

دانلود بنر جایگاه شهادت حضرت فاطمه شامل خوشنویسی یا فاطمه الزهرا جهت چاپ بنر جایگاه شهادت حضرت زهرا

طرح لایه باز

دانلود بنر جایگاه شهادت حضرت فاطمه با خوشنویسی یا فاطمه الزهرا

طرح بیلبورد فاطمیه و غزه شامل خوشنویسی مادرم مظلومه بود و یاور مظلومان جهت چاپ بنر ایام فاطمیه و حادثه غزه

طرح لایه باز

طرح بیلبورد فاطمیه و غزه با قابلیت ویرایش المان ها

دانلود بنر پشت منبر شهادت حضرت زهرا و غزه شامل تایپو مادرم مظلومه بود و یاور مظلوم جهت چاپ بنر جایگاه

طرح لایه باز

دانلود بنر پشت منبر شهادت حضرت زهرا و غزه با عکس کودک فلسطینی

دانلود پوستر حادثه غزه و ایام فاطمیه شامل خوشنویسی مادرم مظلومه بود و یاور مظلوم ها جهت چاپ بنر فاطمیه

طرح لایه باز

دانلود پوستر حادثه غزه و ایام فاطمیه دارای تایپوگرافی مادرم مظلومه بود و یاور مظلوم ها

طرح بنر ایام فاطمیه و غزه شامل خوشنویسی مادرم مظلومه بود و یاور مظلوم ها جهت چاپ بنر فاطمیه

طرح لایه باز

طرح بنر ایام فاطمیه و غزه با خوشنویسی مادرم مظلومه بود و یاور مظلوم ها

طرح آماده بنر غزه و فاطمیه شامل قاب عکس کودک فلسطینی جهت چاپ بنر عملیات حادثه فلسطین

طرح لایه باز

طرح آماده بنر غزه و فاطمیه با تایپوگرافی السلام علیک یا فاطمه الزهرا

طرح پوستر غزه و فاطمیه شامل قاب عکس کودک فلسطینی جهت چاپ بنر عملیات حادثه فلسطین

طرح لایه باز

طرح پوستر غزه و فاطمیه با عکس کودک فلسطینی

طرح لایه باز بنر فاطمیه و فلسطین شامل قاب عکس کودک فلسطینی جهت چاپ بنر عملیات حادثه فلسطین

طرح لایه باز

طرح لایه باز بنر فاطمیه و فلسطین با تایپوگرافی مادرم مظلومه بود و یاور مظلوم ها

طرح لایه باز بنر شهادت حضرت فاطمه شامل خوشنویسی مادرم مظلومه بود و یاور مظلوم ها جهت چاپ بنر

طرح لایه باز

طرح لایه باز بنر شهادت حضرت فاطمه طرح ام المقاومه

طرح بنر دکور فاطمیه لایه باز شامل تایپوگرافی یا فاطمه الزهرا جهت چاپ بنر جایگاه شهادت حضرت فاطمه

طرح لایه باز

طرح بنر دکور فاطمیه لایه باز با خوشنویسی یا فاطمه الزهرا

طرح بنر اطلاعیه تشییع نمادین حضرت فاطمه جهت چاپ بنر اطلاع رسانی آیین تشییع نمادین حضرت زهرا

طرح لایه باز

طرح بنر اطلاعیه تشییع نمادین حضرت فاطمه با قابلیت ویرایش

طرح بنر اطلاعیه تشییع نمادین حضرت زهرا جهت چاپ بنر اطلاع رسانی آیین تشییع نمادین حضرت زهرا

طرح لایه باز

طرح بنر اطلاعیه تشییع نمادین حضرت زهرا با تایپوگرافی عمری است دخیلم به ضریحی که نداری

طرح شابلون فاطمیه جهت چاپ روی تیشرت، شیشه اتومبیل و دیوار

طرح لایه باز

طرح شابلون فاطمیه با تایپوگرافی فاطمه زهرا

رایگان
طرح رایگان شابلون فاطمیه جهت چاپ روی تیشرت، شیشه اتومبیل و دیوار

طرح لایه باز

طرح رایگان شابلون فاطمیه شامل خوشنویسی یا فاطمه الزهرا

رایگان
طرح رایگان شابلون حضرت فاطمه لایه باز جهت چاپ روی تیشرت، شیشه اتومبیل و دیوار

طرح لایه باز

طرح رایگان شابلون حضرت فاطمه لایه باز

رایگان
درحال بارگذاری ...