طرح بنر محرم و شهادت امام حسین

- 1848 فایل

طرح بنر محرم و شهادت امام حسین

طرح بنر محرم

ماه محرم برای تمام مسلمانان به خصوص شیعیان دارای اهمیت بسیار زیادی است. تجمع های مسلمانان در این ماه برای برگزاری آیین مذهبی و عزاداری نشان دهنده این اهمیت است. در این ماه با به شهادت رسیدن امام حسین (ع) و اهل بیت آن حضرت، قرن هاست که شاهد سوگواری هستیم. زمانی که یک آیین مذهبی بزرگ و با جمعیت بسیار در سطح کشور همه ساله برگزار می‌شود، می توان برای موارد مختلفی از جمله تبلیغات، فرهنگ سازی و…. از آن بهره برداری شود. روضه‌خوانی، بیان وقایع عاشورا همراه با غم و اندوه است که ذکر مصیبت سید الشهدا هم خوانده می‌شود و معمولاً همراه با مرثیه‌خوانی و اشک ریختن برای امام حسین و یاران اوست. برای دعوت از عموم مردم برای شرکت در مراسم و مجالس عزاداری و سوگواری ابا عبدالله غالباً از پوستر و بنر محرم در سطح شهر استفاده می شود. طرح دات آی آر با کمک طراحان هر ساله جدید ترین‌های طرح لایه باز بنر ماه محرم را طراحی و به سایت اضافه می‌کند. طرح‌ لایه باز محرم شامل طرح بنر اطلاعیه محرم، طرح پوستر خام محرم (پوستر محرم لایه باز)، طرح بنر پشت منبر محرم، طرح بنر همایش شیرخوارگان حسینی، طرح ماگ محرم، طرح تی شرت محرم، طرح کتیبه محرم و ... می‌باشد.

انواع فایل لایه باز محرم

انواع طرح محرم لایه باز شامل انواع و موارد زیر است:

طرح بنر پیشواز محرم

در کشور عزیز ما ایران ما، به دلیل اهمیت ماه محرم، معمولا مردم و مکان‌های مذهبی در روزهای قبل از شروع محرم به پیشواز و استقبال ماه محرم می‌روند و خود را برای برپایی مراسم عزاداری و بزرگداشت این واقعه تاریخی آماده می‌کنند. شهرداری هر شهر نیز، فرارسیدن این ماه بزرگ را با استفاده از نصب بنر پیشواز محرم به استقبال محرم می‌رود. طرح بنر و پوستر پیشواز محرم از جمله طرح‌های پرکاربرد پیش از فرا رسیدن محرم است. طرح بنر و پوستر استقبال محرم یکی از انواع بنر محرم محسوب می‌شود که به صورت لایه باز در سایت طرح دات آی آر موجود می‌باشد.

طرح بنر استقبال محرم، طرح بنر پیشواز محرم، طرح لایه باز پیشواز محرم، طرح پوستر پیشواز محرم، طرح پوستر استقبال محرم

طرح بنر تسلیت محرم

عزاداری و سوگوار برای امام حسین از روز نخست ماه محرم شروع می شود. و در ظهر عاشورا به اوج خود می رسد. که غروب عاشورا با عنوان شام غریبان خاتمه پیدا می کند. در تمام ایام محرم، بنر تسلیت محرم در سراسر شهر، بخصوص مکان‌های مذهبی نصب می‌شود. بنر لایه باز تسلیت ماه محرم توسط طراحان حرفه‌ای طرح دات آی آر طراحی و بر روی سایت قرار داده شده است. همه لایه های طرح لایه باز بنر تسلیت محرم را با توجه به نیاز مشتری قابل ویرایش و تغییر می‌باشد. شما می‌توانید، نمونه‌های مختلف طرح بنر تسلیت محرم را مشاهده و آن را به صورت بنر افقی برای تسلیت ایام محرم و یا بنر تسلیت و عزاداری برای ماه محرم و ... استفاده نمایید.

طرح بنر اطلاع رسانی محرم

برای دعوت از عموم مردم برای شرکت در مراسم محرم و مجالس عزاداری و سوگواری امام حسین و یارانش غالباً از پوستر و بنر اعلامیه محرم در سطح شهر استفاده می‌شود. طرح لایه باز اطلاعیه محرم و پوستر اطلاع رسانی محرم شامل طرح اطلاع رسانی زمان و مکان برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین می‌باشد. شما کاربران عزیز می‌توانید طرح اطلاعیه خام محرم را که به‌صورت لایه باز روی سایت قرار گرفته است مطابق نیاز خود دانلود و جهت چاپ استفاده نمایید. انواع بنر اطلاعیه محرم شامل موارد زیر است:

  • بنر اطلاعیه روضه محرم

  • بنر اطلاعیه سینه زنی محرم

  • بنر اطلاعیه تعزیه خوانی محرم

  • بنر اطلاعیه زنجیرزنی محرم

  • بنر اطلاعیه نخل گردانی محرم

  • بنراطلاعیه دهه اول، دوم و سوم محرم

  • بنر اطلاعیه نماز ظهر عاشورا

  • بنر اطلاعیه مراسم کاروان نمادین

  • بنر اطلاعیه مراسم شام غریبان

طرح بیلبورد محرم

به دلیل گستردگی کار های شهرداری و امکانات و پتانسیل بالایی که در اختیار دارد، شاهد تنوع و کارایی بالایی در ماه محرم هستیم. ماه محرم برای عموم مردم جامعه به دور از مذهب دارای اهمیت بسیار زیادی است پس توجه به ماه محرم باز خورد خوبی دارد. همه ساله شهرداری در محرم در سطح شهر اقدام به نصب بیلبورد و تابلو های شهری می‌کند. هر یک از این تابلوهای شهری حامل پیامی هستند که با توجه به موقعیت‌های مختلف اقدام به فرهنگ سازی می‌کنند. طرح دات آی آر نگاه ویژه‌ای به بیلبورد محرم داشته و سعی کرده‌ایم هر ساله جدیدترین طرح‌های بیلبورد محرم لایه باز را طراحی و در اختیار کاربران قرار دهیم. در طرح لایه باز بیلبورد عزاداری امام حسین و محرم طراح به تمام قسمت‌های طرح دسترسی داشته و می‌تواند تغییرات مورد نظر خود را بر روی آن اعمال کند به عنوان مثال می تواند تصاویر، متن ها، افکت ها و هر المانی که در طرح بیلبورد لایه باز محرم استفاده شده را به راحتی تغییر دهد. طرح های لایه باز بیلبورد محرم شامل موارد مختلف از جمله طرح لایه باز بنر شهادت امام حسین، بیلبورد شیرخوارگان حسینی، بیلبورد اطلاعیه روضه خوانی محرم، طرح بیلبورد شهادت امام حسین، بیلبورد کاروان کربلا، بیلبورد تاسوعا عاشورا، بیلبورد عزاداری ابا عبدالله و تابلو شهری محرم می‌باشد.

طرح لایه باز پشت منبر محرم

بنر دکور محرم که به بنر پشت منبری محرم یا بنر جایگاه محرم نیز معروف است در محل و جایگاه مداحی و سخنرانی مراسم عزاداری محرم نصب می‌شود و طرح دکور محرم در مساجد، حسینیه و تکایا تاثیر زیادی دارد. طرح پشت منبری محرم از پرکاربردترین طرح‌ها در ماه محرم می‌باشد. به دلیل اهمیت بنر پشت منبری محرم، ما در طرح دات آی آر هر ساله جدیدترین طرح های بنر پشت منبر محرم را طراحی و بر روی سایت بارگذاری می‌کنیم. کلیه طرح بنر جایگاه محرم توسط طراحان متخصص، باکیفیت عالی و مطابق با استانداردهای چاپ طراحی شده‌اند. بنر پشت جایگاه محرم براساس نیاز و نوع مراسم شامل انواع مختلفی است مانند: بنر خیر مقدم و خوش آمد گویی مراسم عزاداری محرم، بنر پشت جایگاه با طرح عاشورا، بنر پشت منبر همایش شیرخوارگان محرم، بنر روز شمار وقایع محرم، بنر زیارت عاشورا، بنر پشت منبر همایش تجلیل از پیر غلامان، کتیبه پشت منبری محرم و... می‌باشد.

بنر لایه باز همایش شیرخوارگان حسینی

همایش شیرخوارگان حسینی آئین سوگواری به یاد کودکانی است که در روز عاشورا به شهادت رسیده‌اند. این مراسم در صبح روز اولین جمعه ماه محرم هر سال در مساجد، حسینیه‌ها و تکایای شهرهای ایران و برخی کشورهای جهان برگزار می‌شود. در این مراسم مادران به همراه کودکان شیرخوار خود با لباس، روسری و پیشانی‌بند به رنگ سبز حضور می‌یابند و شرکت‌کنندگان برای علی اصغر کودک شیرخوار امام حسین در کربلا می‌پردازند و گهواره نمادین او را در مجلس می‌گردانند. طرح لایه باز بنر همایش شیرخوارگان حسینی توسط طرح دات آی آر طراحی و به صورت لایه باز در سایت موجود می باشد. در طرح لایه باز بنر و پوستر همایش شیزخوارگان حسینی طراح به تمام قسمت‌های طرح دسترسی داشته و می‌تواند تغییرات مورد نظر خود را بر روی آن اعمال کند به عنوان مثال می‌تواند نام مداح و سخنران، زمان و مکان، سایز بنر و دیگر مشخصات را به راحتی مطابق سلیقه خود تغییر دهد.

طرح کتیبه محرم

سیاه پوش کردن خانه‌ها، تکیه‌ها، مساجد و امام زاده‌ها و خلاصه همه جای شهر جزء آداب پیشواز از ماه‌های عزاداری بوده است و کتیبه محرم، پرچم و ریسه‌های مشکی وسیله‌هایی برای این سیاه پوش کردن بوده‌اند. در سایت طرح دات آی آر انواع طرح کتیبه محرم قرار دارد. کتیبه‌های محرم معمولا با اسامی ائمه بخصوص نام مبارک امام حسین، حضرت ابوالفضل عباس، حضرت زینب و فرزندان و یا احادیث و اشعاری مانند "این چه شورش است" پیرامون واقعه کربلا و عصر عاشورا زینت یافته است.

پوستر لایه باز محرم، طرح لایه باز محرم، بنر خام محرم، پوستر خام محرم، لایه باز محرم، پوستر محرم لایه باز، پوستر لایه باز محرم، بنر تسلیت محرم، 

::طرح لایه باز اربعین::