طرح آگهی ترحیم و اعلامیه ترحیم مادر

- 132 فایل

اصلی‌ترین کاربرد این اعلامیه برای اطلاع‌رسانی از مرگ و زمان و مکان اجرای مراسم عزاداری می‌باشد، که بهترین و کوتاه‌ترین تعریف از اعلامیه فوت است. اعلامیه ترحیم یا آگهی فوت در واقع یک دعوتنامه عمومی است از جانب صاحبان عزا و مجلس ختم و اقوام نزدیک متوفی برای دعوت از دوستان و آشنایان برای شرکت در مراسم عزاداری و ختم است.  امروزه، با پیشرفت فناوری چاپ و امکان چاپ تصاویر رنگی از متوفی، آگهی‌های فوت نیز چهره دیگری یافته‌اند. با توجه به اینکه مرگ مادر سراسر غم و ناراحتی فراق است، انتخاب طرح آگهی ترحیم مادر برای بازماندگان بسیار سخت می‌باشد که باید در کمترین زمان ممکن نیز صورت گیرد لذا استفاده از طرح های آگهی ترحیم لایه باز مادر می‌تواند موجب سرعت بخشیدن به فرآیند چاپ و انتشار اعلامیه فوت مادر گردد. ما در سایت طرح دات آی آر نمونه طرح های آگهی ترحیم را در دسته‌بندی جداگانه ارائه نموده‌ایم. طرح‌های اعلامیه فوت مادر در دسته بندی جداگانه ارائه شده است که برای مراسم چهلم و سالگرد درگذشت نیز کاربرد دارند. علاوه بر آن، از اواخر دهه 1990، نشر اینترنتی این‌گونه آگهی‌ها نیز به امکانات جدید افزوده شده‌است.

ویژگی های طرح اعلامیه ترحیم مادر

ابعاد و اندازه‌های آگهی ترحیم مادر عموما A4 یا A3 و یا برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی، در ابعاد پست و استوری نیز طراحی می‌شود. در طرح اعلامیه ترحیم مادر از المان‌هایی و تصاویر با رنگ‌های تیره استفاده می‌شود. المان‌های مورد استفاده در طرح آگهی ترحیم مادر معمولا شمع، گل پرپر شده، پرنده سفید و ... می‌باشند. همچنین از تایپوگرافی و خوشنویسی انالله و اناالیه راجعون، کلمه مادر، متن یا شعر در وصف مادر نیز استفاده می‌شود. سایر اجزای طرح اعلامیه فوت مادر شامل نام مرحوم، متن اطلاعیه زمان و مکان خاکسپاری، مجلس ترحیم و مراسم سوم و هفتم و ... می‌باشد. 

طرح لایه باز آگهی ترحیم مادر

به انواع طرح‌ها و فایل‌های گرافیکی که بشود هر نوع ویرایش و تغییری را بر روی آن انجام داد، طرح لایه باز گفته می‌شود. طرح لایه باز که معمولا فرمت آن .psd است اختیارات بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در طرح لایه باز آگهی ترحیم مادر سایت طرح دات آی آر، لایه‌ها به صورت جدا از یکدیگر، قابلیت ویرایش، جایگذاری یا حذف نمودن را دارند. در یک طرح لایه باز اعلامیه ترحیم مادر، طراح به همه‌ی قسمت‌های طرح لایه باز دسترسی داشته و با صرف کمترین زمان، می‌تواند تغییرات مورد نظر خود را اعمال و ذخیره کند. برای مثال تصاویر، قاب عکس مرحوم، متن تسلیت، خوشنویسی و تایپوگرافی شعر آگهی ترحیم مادر و دیگر اجزایی که در اعلامیه ترحیم لایه باز مادر استفاده شده به راحتی قابل ویرایش بوده و طراح می‌تواند با توجه به سلیقه خود یا مشتری، طرح مورد نظر را سفارشی سازی کند و یا قسمتی از طرح را حذف نموده و بخش‌های جدیدی را به طرح لایه باز مورد نظر اضافه کند.