طرح تقویم کودکانه

- 16 فایل

طرح تقویم کودکانه

تقویم کودکانه 1402

تقویم کودکانه، یکی از انواع تقویم محبوب جهت چاپ تقویم دیواری و رومیزی می‌باشد. تقویم‌های دیواری و رومیزی کودکانه معمولا برای کودکان و سنین پایین‌تر طراحی می‌شود که در مکان‌هایی مانند مهدکودک، مدارس و آموزشگاه ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر ساله طرح تقویم کودک مورد توجه مراکز چاپ و طراحان سراسر کشور قرار می گیرد. با توجه به اهمیت تقویم کودکانه و همچنین توجه بسیار به آن و البته اهمیت دانستن زمان برای برنامه‌ریزی زندگی، هر ساله تیم طرح دات آی آر اقدام به طراحی انواع تقویم کودکان می‌نماید. در این سایت، طرح تقویم کودکانه 1402، شامل طرح تقویم مهدکودک و پیش دبستانی، تقویم رومیزی کودکان مطابق با تقویم اعلامی موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و شورای فرهنگ عمومی کشور بررسی و طراحی می‌شود.

ویژگی طرح تقویم بچه گانه

در طراحی تقویم بچه گانه بیشتر از سبک طرح‌ کارتونی، عروسکی و فانتزی یا طرحی با پس زمینه عکس کودک استفاده می‌شود. طرح تقویم بچگانه می‌تواند شامل المان‌های کودکانه، تصاویر انیمیشن‌ها و کارتونها و یا شامل محل درج تصاویر کودکان باشد. با توجه به المان‌های کودکانه به کار رفته در طرح تقویم کودک، عمدتا زمینه تقویم کودکانه دارای رنگ‌های شاد و روشن است و به عنوان تقویم عکس کودک برای هدیه، تقویم کودکانه 4 برگ، تقویم تبلیغ آموزشگاه، تقویم مهدکودک، تقویم پیش دبستانی، تقویم دبستان و تقویم مدرسه استفاده می‌شوند.

انواع طرح تقویم کودک و تقویم بچگانه

طرح تقویم کودکان به دو دسته تقویم دیواری کودکانه و تقویم رومیزی کودکانه تقسیم می‌شود. طرح تقویم کودکانه دیواری یکی از بهترین گزینه‌ها برای چاپ تقویم تک برگ کودکانه و تقویم چهار برگ کودکانه هستند و معمولا برای تبلیغات مدارس و مهدکودک استفاده می‌شوند. تقویم کودکانه رومیزی بیشتر برای استفاده در اتاق شخصی کودک و یا اتاق‌های مهدکودک و پیش دبستانی چاپ و استفاده می‌شوند و بیشتر جنبه زیبایی دارند و یا برای هدیه دادن به کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرند. تقویم‌ها در ابعاد و اندازه‌های عمودی و افقی طراحی می‌شوند، هر کدام از این دو دسته تقویم می‌توانند در ابعاد عمودی یا افقی طراحی و چاپ شوند. تقویم لایه باز کودک به صورت عمودی از محبوبیت بیشتری برخوردار است اما طرح تقویم افقی نیز طرفداران بسیاری در زمینه چاپ دارد.

طرح لایه باز تقویم کودکانه

به فایل‎های گرافیکی و طرح هایی که بتوان هرگونه ویرایش و تغییری را بر روی آنها انجام داد، طرح لایه باز گفته می‌شود. انواع طرح تقویم کودکان 1402 توسط طراحان طرح دات آی آر به صورت کاملا لایه باز طراحی و برای دانلود شما در سایت قرار گرفته است. در تقویم لایه باز کودکانه سایت طرح دات آی آر، تقویم شمسی به صورت‌ لایه‌های جدا از یکدیگر، قابلیت ویرایش، جاگذاری یا حذف را دارد. در یک طرح لایه باز تقویم کودک، طراح به همه‌ی قسمت‌های طرح لایه باز دسترسی دارد و با صرف کمترین زمان ممکن، می‌تواند تغییرات مورد نظر خود را اعمال و ذخیره کند. برای مثال وکتور هفت سین، اعداد، جدولها، متون، وکتور کودکان، عکس و وکتور حیوانات، گل‌ها و وکتور لوازم التحریر و کاراکترهای انیمیشن و کارتون‌های بچه گانه و دیگر اجزایی که در طرح تقویم بچگانه لایه باز استفاده شده به راحتی قابل ویرایش هستند و طراح می‌تواند با توجه به سلیقه خود یا مشتری، طرح مورد نظر را سفارشی سازی کند و یا قسمتی از طرح را حذف کرده و بخش های جدیدی را به طرح لایه باز مورد نظر اضافه کند. تقویم کودکانه لایه باز که معمولا فرمت آن .psd است اختیارات بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. فرمت پی اس دی در برنامه فتوشاپ قابل مشاهده است. پس از اتمام کار طراحی، وقتی فایل را با فرمت psd ذخیره کردید، امکان ویرایش دوباره و اعمال تغییرات را برای همه اوقات دارید و با این قابلیت برنامه فتوشاپ، طرح لایه باز تقویم کودکانه کمک بسیاری به طراحان می کند و فرآیند طراحی تا چاپ تقویم را سرعت می‌بخشد.